
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Accuracy | 1.6 % |
| Threshold Voltage | 1.52 V |
| Reset | No Manual Reset |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26880
Ext.Price$0.26880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26880 | $0.26880 |
| 10 | $0.23848 | $2.38480 |
| 50 | $0.21158 | $10.57900 |
| 100 | $0.18424 | $18.42400 |
| 500 | $0.16044 | $80.22000 |
| 1000 | $0.15776 | $157.76000 |
| 3000 | $0.15513 | $465.39000 |
| 5000 | $0.15092 | $754.60000 |
